Sport – przyjaciel impotentów

1.37K 0

Powszechnie mówi się, że sport sprzyja zachowaniu zdrowia na długie lata. Coś w tym powiedzeniu jest, gdyż nawet panowie, którzy z różnych przyczyn zmagają się z brakiem wzwodu powinni zwiększyć ilość aktywności fizycznej każdego dnia. Co ciekawe, odnosi się to nie tylko dla osób, które za pojawienie się choroby winią niewłaściwy styl życia, siedzącą pracę oraz złą dietę. Nawet, jeśli przyczyna choroby jest ściśle związana z brakiem testosteronu, wiekiem, stresem, przyczynami o charakterze psychicznym – wszyscy mężczyźni bez wyjątku powinni regularnie uprawiać sport.

Przypomnijmy, że osiąganie wzwodu jest możliwe, dzięki dopływaniu odpowiedniej ilości krwi do członka. W przypadku zaburzeń erekcji , na które działa lek viagra, krew nie dopływa wcale, albo zbyt szybko odpływa, co przekłada się na zaprzestanie współżycia. Cierpi na tym nie tylko kobieta, ale również mężczyzna, który zaczyna czuć się coraz gorzej, jego ego zostaje zachwiane oraz nie czuje się on tak komfortowo we własnej skórze, jak miało to miejsce w przeszłości. Jaka aktywność fizyczna będzie najlepsza? Nie ma tutaj żadnej reguły, warto jednak upewnić się, że krew zacznie szybciej krążyć w żyłach. Panowie z reguły decydują się na jazdę na rowerze, bieganie, albo basen. Siłownia też się sprawdza, jednakże przed przystąpieniem do wyciskania ciężarów należy wykonać minimum pół godzinne cardio.

Znakomicie sprawdza się trening polegający na interwałach, który sprawia, że człowiek jest w stanie wypracować coraz lepszą kondycję, wzmocnić ciało oraz ukształtować mięśnie. Lepszy wygląd oraz zrzucenie zbędnych kilogramów wpłynie pozytywnie na to w jaki sposób panowie postrzegają samych siebie. Mimo, iż impotencja bezustannie będzie wpływać na ich samoocenę, będzie można łatwiej się z nią pogodzić. Kochająca kobieta na pewno okaże się dużym wsparciem, nie należy jej więc odtrącać, a wręcz przeciwnie zaprosić do wspólnej aktywności. Biegać można razem, a nawet sprzyja to wzajemnemu motywowaniu się. Jedno jest jedne, impotencja przyjmie mniejsze rozmiary, kiedy człowiek intensywnie ćwiczy minimum 3 razy w tygodniu. Nie można o tym zapominać!